# But you don’t really care for music, do you?

***

Wszystko się zmieniło. Poza tym zmieniło się niewiele. Znaczysz o niebo więcej niż wszystkie tamte braki.
Wynagrodziłeś wszystkie niepowetowane straty.
Warto spędzić niemodną, bezsenną noc w pojedynkę.
Ty, tyle światła tuż za mną. A tuż za oknami
Mariański Rów pod nami zasypany gwiazdami.

Korzystając z darmowych psychoterapii, mam kilka mniejszych i większych spostrzeżeń. Każdy z nas wie, jak wiele czynników wpływa na to, jakimi suma summarum stajemy się ludźmi, albo inaczej – jak dane sytuacje, poznane osoby, zbiegi okoliczności, kształtują nas każdego dnia i weryfikują naszą osobowość. Każdy z nas wie również, jak wiele wynosimy z domu, jak olbrzymi wpływ na naszą psychikę mają pierwsze osoby, z którymi obcujemy, które nas wychowują i które wkładają nam do głowy zasady, reagowanie na dany czynnik, dobre i złe maniery. Bliskość tuż po narodzeniu, dla wielu tak banalna, tak mało istotna, jednak w całym tym procesie, jakim jest wychowanie, asymilacja – tak ważna. Nie pamiętamy naszych pierwszych dni, nie pamiętamy co wtedy czuliśmy, jakie reakcje i emocje były pierwszymi, których nauczyliśmy się od innych, najbliższych wówczas osób. Jestem jednak przekonana, że gdybyśmy doświadczali tych złych, nie czuli się bezpiecznie, dobrze, nie czulibyśmy się potrzebni – to wszystko, miałoby w późniejszym czasie odniesienie do tego, jak reagowalibyśmy na trudne, życiowe sytuacje. Czy w konsekwencji poradzilibyśmy sobie ze złymi emocjami, czy nie. Psychika ludzka jest ciężkim orzechem do zgryzienia, tak ciężko ją zbadać, zrozumieć, zobrazować. Każda osoba może mieć na nią wpływ, i ma w istocie. Jest plastyczna, może się dostosować.

W dzisiejszych czasach trzeba być naprawdę twardym, to bolączka wszystkich wrażliwców. Trzeba się dostosować, bo inaczej ponoć wypada się ze społecznego szkieletu. Ja skrycie wierzę w naszą plastyczność i lubię się rozwijać, negocjować, dyskutować z wadami i utrzymywać przyjazne stosunki z zaletami. Liczę sobie upływający czas i staram się łapać każdą chwilę, zmienić ją w moją. Twoją. Naszą. Schować w pamięci przed zapomnieniem i światem gdzie coraz mniej czasu na wielkie uczucia, małe wzruszenia i radości. Nie licząc sekundy, kiedy minę Cię na zakręcie, kiedy ktoś się do mnie uśmiecha. Potem wszystko staje się mgiełką. To samo słowo jest tak miękkie, że nie sposób wyczuć palcami, że w jego szkieleciku kryje się nieubłagany czas, ostre wskazówki zegara i przestrzeń z jej milionem krawędzi i wymiarów.

Rada na koniec: nie zabierajcie noworodków od ich mam, jeżeli nie ma do tego wskazań, mamy XXI wiek, rooming-in? Rodzice, nie zapominajcie że poza zaspokajaniem podstawowych potrzeb życiowych, jest jeszcze coś więcej.


 

Co u mnie? Wybieranie materaca, podłoga, wybieranie uchwytów do szafek, odkurzacze, czajniki, kieliszki do wina, no i jutrzejsza wyprawa do Ikei, ulala, nigdy nie miałam tak NIEKOŃCZĄCEJ się listy do tego sklepu 😀 Mamy głęboką nadzieję, że za kilka dni w końcu wprowadzimy się do naszego mieszkania. A poza tym to zimno, ciąg dalszy braku kota i kolejne refleksje: życie bez kota to żadne życie. Leon póki co zbiera zimowy tłuszczyk na kocich wakacjach u moich rodziców, którzy nie żałują mu jedzenia, a za tydzień przyjedzie w końcu do mnie, na przyśpieszony turnus odchudzający 😀 Zapraszam na garstkę zdjęć, miłego weekendu, trzymajcie się ; )

PS: Byłam dzisiaj wypełnić wniosek o dopisanie do spisu wyborców, jako że będę głosowała nie w miejscu zameldowania. Jak zawsze przy takich okazjach – przypominam o tym, że może warto poświęcić te 5 minut, dopisać się do spisu i pójść na wybory za tydzień?

Asia


😀

2015-10-10 14.38.48-12015-10-10 14.38.48-2

Obag poszedł do szafy i poczeka w niej do następnego lata, czas na nową torebkę – tym razem upolowana w Aldo ; )

IMG_1153IMG_1158

kieliszki do wina z Home&You – są piękne i wciąż są w sklepach, w dodatku przecenione, także szybko szybko : D

20151016_16303320151016_16304120151016_1630272015-10-08 16.33.51

taki rozmiar cappuccino ma sens ; ))

2015-10-09 13.38.00

zimno ;(

2015-10-14 10.57.28

codziennie takie piękne poranki

2015-10-15 06.32.26

ooooolbrzymie i pyszne naleśniki w Retrospekcji na ul. Wiejskiej w Białymstoku – obydwoje mieliśmy ze szpinakiem, łososiem i suszonymi pomidorami, mniam /

2015-10-10 12.50.29


Słucham ostatnio:


withi

 

Reklamy

3 myśli w temacie “# But you don’t really care for music, do you?

  1. tola pisze:

    Śliczna jest ta torba, bardzo w moim stylu. Powodzenia w nowym mieście, na nowej uczelni i w niejako nowym życiu. Trzymam za ciebie kciuki, ściskam!! :-d

  2. Kajka pisze:

    Bardzo ładna ta torebka, patrzyłam wczoraj w swoim aldo ale już ich nie było 😦
    Kieliszki tez ciekawe.
    I dobrze napisane, a ja podsumuję, że wychowanie to bardzo ciężkie zadanie dla każdego rodzica. Pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s