TAG: 50 faktów o mnie

***

20140301_094153

* TAG: o mnie – kkkkklik

* TAG: too much information – kkkklik

1. Kocham moich rodziców najbardziej na świecie, chociaż wydaje mi się ze zbyt rzadko im o tym mówię.

2. Mam bardzo dziecięca urodę, totalnie nieadekwatną do wieku – o ile dobrze pamiętam, tylko dwa razy udało mi się kupić alkohol bez pokazania dowodu, nawet jak trafiłam trójkę w lotka i poszłam odebrać moje miliony :D, pani w kolekturze poprosiła mnie o dowód. Kiedyś będę z tego powodu bardzo szczęśliwą kobietą po czterdziestce 🙂

3. Dzień bez kilograma warzyw, owoców i kaszy jaglanej to dzień stracony.

20140119_1353187720140306_195221

4. Mam bardzo dobry węch i bardzo często dane miejsce czy osoba, kojarzy mi się z konkretnym zapachem – może to być zapach używanych przez tą osobę perfum, zapach konkretnego dania, spożywanego w danym momencie. Po prostu – węch mam bardzo, bardzo dobry.

5. Wprost nie mogę doczekać się swoich porodów 🙂

6. Nie przepadam za słodyczami, zdarza się że przez dwa miesiące nie mam w ustach nic, co jest naszpikowane cukrem. Przepadam za to za słonymi przekąskami no i bakaliami, które mogę pochłaniać w ilościach iście hurtowych.

7. Na chwilę obecną, jeżeli miałabym wskazać samochód, który mi się najbardziej podoba, wskazałabym zdecydowanie BMW X6. Piękne, czarne, olbrzymie BMW X6. Ilekroć widzę je na drodze, włącza się u mnie jakiś wewnętrzny respekt, nad jego ogromem i dominacją 😉

bm1 bm2 bm3

I zdjęcia zrobione przez mojego brata:

http://www.flickr.com/photos/45164786@N03/sets/72157641709624505

8. Moje dzieciństwo to wieczne wizyty u ortodonty – kiedyś się buntowałam, teraz dziękuję rodzicom za cierpliwość i suma sumarum za zdrowe i proste zęby. Do tej pory mam tylko jedną plombę, zrobioną w trzeciej klasie LO – podobno to rzadkość, dlatego się chwalę 😀

9. Lubię przebywać sama ze sobą, nie sprawia mi to problemu i nigdy się nie nudzę. Natomiast boję się samotności. I nie lubię zostawać sama na noc. Nie jest tak, że nie zasnę, ale po prostu gorzej śpię i czuje ciągły niepokój.

10. Gdyby kiedyś tak się zdarzyło, że dojdzie do śmierci mojego mózgu, chcę aby zrobiono ze mnie ostatni dobry użytek i aby oddano moje narządy komuś, kto będzie miał z nich jakiś pożytek i komu być może uratują życie. Rodzice wiedzą, mam nadzieję że będą pamiętać.

11. Mam wadę wzroku -3,5 w soczewkach i -3,75 w przypadku okularów.

12. To dziwne że żyje. Zwłaszcza jak pomyślę o całym dzieciństwie i wiecznych bójkach, kłótniach i walkach z bratem. Kiedyś go nienawidziłam, teraz ciesze się ze go mam 🙂

13. Kocham czerwone półsłodkie i półwytrwane wino.

14. Kiedyś trenowałam karate u Marty Niewczas 😀 – miałam zielony pas.

15. Kocham Rogera Federera od US OPEN 2006 – moja platoniczna miłość nie jest już co prawda na tak beznadziejnie wysokim poziomie jak kilka lat wstecz, pogodziłam się z rzeczywistoscią i znalazłam sobie kogoś bardziej realnego, kogoś kogo mogę przytulić, a nie tylko całować przez ekran telewizora w transmisji na Eurosporcie 😀 (tjaaa, i takie rzeczy mała i rozburzona emocjonalnie Asia robiła -.-)

16. Marzy mi się bardzo skromny ślub, z minimalną ilością najbliższych osób, w prostej, delikatnej sukience. Zero przesytu.

17. Jestem kinomaniakiem i filmożercą. Mistrzami w tej kategorii są dla mnie: Christopher Nolan & Quentino Tarantino. Wiecie, że pochłaniam filmy w potężnych ilościach, nie będę się więc tutaj rozwodzić 😉

20140227_064619 20140227_194919

18. Przyszłam na świat przez cięcie cesarskie – wystąpiła niewspołmiernośćc porodowa, tzn moja mama miała za małe wymiary miednicy w stosunku do mojej główki.

19. Hurtowo kupuję czarne wsuwki z H&M. Hurtowo też je gubię.

755

20. Jestem skowronkiem, bardzo mało śpię, pomimo że chciałabym czasami więcej. Mój organizm potrzebuje czasami zaledwie cztery godziny i funkcjonuje bez problemu. Nie lubię spać.

21. Kiedyś byłam zakupoholiczką, kupowałam co mi wpadło w łapy. Teraz myślę i kupuję rozsądnie. Wydaje mi się, że nauczyły mnie tego studia i wyprowadzka z domu. Ok, wciąż sporo kupuje, ale zauważyłam u siebie dość fajną tendencję – wolę zainwestować w coś lepszego, droższego, ale coś, co będzie ze mną długo i cena poniekąd tym samym z czasem się zwróci. Inwestuję w przyszłość, choć wiem, że jest ona niepewna 🙂

22. Pierwszego bloga założyłam w, bodajże, piątej klasie podstawówki, czyli mając zaledwie 11/12 lat. Pierwszy blog nazywał się koszatniczkowo.blog.onet.pl :-D, następnie miałam wojowniczy blog przeciwko mięsu, tzn meat-is-murder.mylog.pl +.+ Później blog z wierszami, następnie asiaoliwka.blog.pl, za którego płaciło się 10zł za rejestrację, następnie photoblog.pl i później obecny wordpress 😉

23. Posiadam dwa tatuaże. Pierwszy zrobiłam po skończeniu 18 lat, drugi rok później. Planuje jeszcze jeden, na profilu serca, albo po prostu na żebrach, jeżeli to ułatwi komuś zlokalizowanie tego miejsca 🙂

24. Uwielbiam duże miasta, głównie za ich anonimowość. Bardzo dobrze czuję się w Warszawie, dość szybko się tutaj zaaklimatyzowałam, chociaż przed przeprowadzką miałam pewne obawy.

25. Odkąd mam telefon, posiadam ten sam numer telefonu, o czym wspominałam w tagu komórkowym: klllikk

26. Nigdy nie miałam w ustach papierosa. I nigdy nie będę miała 😉

27. Nie lubię piwa, zarówno smaku, zapachu, a już najbardziej piwnego oddechu i piwnego brzucha.

28. Nie lubię jak ktoś przeklina, zwłaszcza jak robią to kobiety.

29. Nienawidzę biedronek. Wiąże się to z jednym wydarzeniem, mianowicie w dzieciństwie jeździłam na kolonie do Kołobrzegu. W trakcie jednej takie kolonii była plaga biedronek, ale PLAGA w dosłownym tego słowa znaczeniu… Były wszędzie. I nie były to bynajmniej słodziutkie, czerwone biedroneczki w kropeczki, tylko żółte, głodne biedronki mutanty, które tak obrzydliwie śmierdziały i wlatywały wszędzie, w każdą dziurę naszego ciała, włącznie z nosem… Później władze miasta rozpyliły jakąś truciznę i martwe biedronki opanowały cały Bałtyk i plażę – wchodzenie do morza było wykluczone, chyba że ktoś lubi pływać z martwymi biedronkami, to spoko. Nikt mi nie powie ze biedronki są słodziutkie. Są obrzydliwe. Pająki to przy nich lukrowane misie pysie.

30. Nigdy nie miałam złamanej ani skręconej żadnej części ciała.

20140306_195035

31. Mam bardzo słabą głowę, myślę że jest to adekwatne do moich małych gabarytów i tego, że moja alkoholową abstynencję złamalam na urodzinach brata – miałam wtedy 19 lat.

32. Jestem ekstremalnie punktualna – wolę wyjść wcześniej i zaczekać niż spóźnić się choćby kilka minut. Tego samego wymagam od innych. Po prostu czas jest dla mnie zbyt cenny, szanuję więc zarówno swój, jak i czas innych.

33. Śpię w maseczce na oczach:

20140307_105842 20140307_105949 2013-08-11 15.22.13

34. Raz w życiu zmuszona byłam zadzwonić po pogotowie, kiedy na moich oczach mój mały podopieczny zaczął się dusić. Potem okazało się ze był chory, o czym nie zostałam uprzednio powiadomiona. Działałam wtedy jak w transie, karetka przyjechała w ciągu pięciu minut i było to najdłuższe pięć minut w moim życiu.

35. Jestem bardzo tolerancyjna. Nie oceniam innych, zwłaszcza, kiedy sama nie byłam w danej sytuacji. Nie lubię jak inni to robią.

36. Ulubione zdanie dzieciństwa: ‚Tato, daj złotówkę na loda :-D’

37. A no właśnie, jestem córeczką tatusia do kwadratu.

38. Kiedyś chciałam pisać, być dziennikarką, stąd do drugiej klasy liceum byłam nastawiona na to, że studiować będę właśnie dziennikarstwo. Plany się nieco zmieniły, lecz muszę przyznać, że trochę wierszy w życiu napisałam oraz stworzyłam jedno, w moim mniemaniu całkiem dobre i dojrzałe, opowiadanie, którym podzieliłam się kilka lat temu tutaj na blogu.

39. Bardzo często mam deja vu.

40. Nie znoszę sushi, marcepanu, majonezu,  ptasiego mleczka, delicji, a oliwki toleruje tylko w małych ilościach na pizzy (chociaż przez większą część życia ich po prostu nie znosilam ; ‚ jak Poliwka może nie lubić oliwek?! ‚)

41. Lubię się powtarzać.

42. Od kilku lat jestem hormonalne niestabilna. Chociaż ostatnio jestem w tej kwestii zaskakująco regularna 😉

43. Nie lubię robić zakupów z kimś – nie mogę się wówczas skupić, to ta sytuacja, jedna z nielicznych, kiedy moja podzielna uwaga wybitnie mnie opuszcza. Na zakupy ubraniowe i kosmetyczne uwielbiam chodzić sama, znam siebie, moim zdaniem mam dobrze poukładany gust, wiem w czym dobrze wyglądam, w czym nie, także nie potrzebuje nikogo do pomocy. Jeżeli mam wątpliwości, robię zdjęcia i wysyłam zapytanie MMS’em do mamy czy przyjaciółki.

20140119_135215 20140119_135318 20140119_135352 20140119_135420 20140119_135549

44. Rzadko choruje, mam bardzo dobrą odporność.

45. Bardzo dobrze pływam. Dziękuję po raz kolejny rodzicom, że od samego początku pchali mnie i brata na pływalnie. Uwielbiam wodę.

46. Uwielbiam dawać najbliższym kreatywne prezenty,  nie lubię iść w tej kwestii na łatwiznę.

47. Przyprawy kocham, bez przypraw moje dania nie mają sensu, są mdłe. Cynamon od kilku lat jem codziennie, w porcjach dość sporych. Uwielbiam przyprawy z ekologicznych targów, które kupuje mi mama. Liść lubczyku, czubrica, czarnuszka, pieprz ziołowy, czosnek niedźwiedzi, papryka mielona, oregano. Kocham.

48. Lubię siedzieć na balkonie.

49. Zawsze chciałam mieć wysokiego męża. Staś co prawda moim mężem nie jest, ale swoje 184cm ma 😉

50. Mam bardzo mało przyjaciół – wolę mieć garstkę ludzi wokół siebie, o których dbam, którym ufam i których kocham, aniżeli mnóstwo znajomych. Bardzo ciężko jest mi komuś bezgranicznie zaufać.

***

Dziękuję za wytrwanie do końca.

withi

Reklamy

4 thoughts on “TAG: 50 faktów o mnie

  1. DearDiary pisze:

    Ojej! Ale pyszne owoce! Chyba zacznę doceniać te pyszności!
    Pozdrawiam ciepło i zapraszam do mnie 🙂
    DearDiaryNatalie.blogspot.com

  2. Viola♥♥♥ pisze:

    Inspirujesz mnie! Podziwiam twój potencjał pomimo że jestem od ciebie dużo młodsza i zazdroszczę ci wprost genialnego bloga!! Oby tak dalej 😉 Poczytaj mojego, mam nadzieję że ci się spodoba.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s