Jak będziemy wyglądać za 100 tys. lat? + rowery na podeszwie

***

Artysta Nikolay Lamm połączył ostatnio swoje siły z genetykiem Alanem Kwanem z Uniwersytetu w Waszyngtonie aby opracować szkic przedstawiający jak ludzie będą wyglądać za sto tysięcy lat. A mamy według nich wyglądać niczym postaci z japońskich filmów animowanych.

2

Odpowiadać ma za to kilka faktów. Jeśli obecne trendy będą postępowały człowiek powinien mieć większą głowę – zwłaszcza w części mózgoczaszki – co wiąże się oczywiście z posiadaniem większego mózgu. Większe głowy mają na nas czekać już za 20 tysięcy lat (fotomontaż niżej) – a dalej jest jeszcze ciekawiej.

3

Jeśli faktycznie uda nam się skolonizować kosmos – w tym miejsca dalsze od Słońca (a więc po prostu ciemniejsze) – nasze oczy staną się naturalnie z czasem większe i będą wyposażone w błony odblaskowe – takie jak posiadają dziś na przykład koty. Nasi potomkowie mają dzięki temu dużo lepiej widzieć w półmroku i kosmicznej ciemności – lecz dzięki temu ich oczy będą wydawały się bardziej błyszczące. Ponadto aby zniwelować efekt życia w mikrograwitacji będziemy musieli wykształcić mocniejsze łuki brwiowe i grubsze powieki. Zatem po 60 tysiącach lat mamy wyglądać tak:

4

Do tego nasza skóra ma posiadać więcej pigmentu tak aby naturalnie blokować większą ilość promieniowania UV w miejscach gdzie nie będziemy chronieni powłoką ozonową. A tak będziemy wyglądać za 100 tysięcy lat:

5

artykuł pochodzi z: kkkklik

***

Kupiłam buty, wracam do domu, patrzę na podeszwę a tam mój rower ! (czy to znaczy że owe buty nadają się do jazdy na rowerach? :D) Przy okazji uwielbiam stabilne obcasy, które posiadają buty od Ryłki – ich się naprawdę nie czuje. Generalnie nie mam problemów z noszeniem wysokich butów, nogi mi się nie męczą, ale wiadomo – po kilku godzinach często mamy ochotę wskoczyć w płaskie balerinki. W przypadku tych obcasów można biegać w nich cały dzień i czuć się jak w niebie – wiem, co mówię, mam już dwie pary z takimi właśnie obcasami i nie oddam za żadne skarby 😉 Na pewno będą pięknie wyglądały na opalonych nogach.

DSC01181 DSC01182 DSC01183 DSC01184 DSC01185withi

Reklamy

4 myśli w temacie “Jak będziemy wyglądać za 100 tys. lat? + rowery na podeszwie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s