oddział intensywnej terapii noworodka – school practice, day 1

***

Pierwszy dyżur za mną. Nigdy, przenigdy nie sądziłam, że zmęczenie może być tak pozytywne, że pomimo braku czucia w niemal każdej części ciała, można czuć tak dziwne i niepojęte szczęście. Dwa pierwsze tygodnie praktyk szkolnych spędzamy na oddziale intensywnej terapii noworodka w jednym z warszawskich szpitali. Przestraszone i nieco zdystansowane studentki od razu zostały wrzucone na głęboką wodę … i nie mówię tu tylko o wszelkich zadaniach fizycznych, jakie zostały nam przydzielone do zrobienia, ale o tym psychicznym szoku, kiedy to okazuje się że dziecko naprawdę wygląda jak przysłowiowa puszka coca-coli, że musisz zrobić zastrzyk śródskórny wcześniakowi, którego noga jest wielkości Twojego palca wskazującego. Że masz okazję zobaczyć przez cieniutkie powłoki brzuszne jelito cienkie i grube człowieczka, który waży 800g. Że jesteś otoczona tymi maluszkami, które są tak bezbronne i niewinne, że momentami boisz się, że swoją delikatnością możesz wyrządzić im krzywdę. Cudownie. I tak inaczej.

I już wszystkie inne problemy schodzą na drugi plan.

I zmęczenie, i codzienność. Fajna sprawa. I bardzo, bardzo łzodajna – kiedy widzisz bezradność rodziców, zbyt dużą liczbę inkubatorów na około i przerażające cyfry: 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, waga urodzeniowa 600g, waga urodzeniowa 800g

Mimo obecnego zmęczenia mam ochotę na nocną, rolkową sesję. Głupia jestem. Ale nocą warszawa wygląda cudnie – zwłaszcza z rolkowego punktu widzenia. Nie nie, dzisiaj to byłoby za dużo – za to jutro, zaraz po poprawie kolokwium z mikrobiologii, bezwzględnie! Ostatnio lubię sobie śmigać w rytm tego <333333333 :

PS: Chory film dzisiaj obejrzałam, o którym jak zwykle wspominam tu – kkklik.

PS1: Mój komputer narodził się na nowo, inaczej mówiąc – był formatowany, bo ktoś ewidentnie przekroczył wszelkie granice przyzwoitości i zaczął bezczelnie buszować wśród moich prywatności. Nadszedł więc czas na zmianę tapety. Trochę magii, that’s all:

Reklamy

3 thoughts on “oddział intensywnej terapii noworodka – school practice, day 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s