910 Julii i 885 Janów

***

Hej. Mecz Pana Federera oglądnięty, najnowszy odcinek Chirurgów ‚Hope for the hopeless‚ również, pokój posprzątany, obiad zjedzony (kasza gryczana z serkiem białym, średnim Danio, orzechami i cynamonem), przelewy zrobione czyli nie pozostaje mi nic innego jak zabrać się w końcu za pedagogikę na piątkowy egzamin. Wczoraj to wszystko solidnie ogarnęłam, doszłam do wniosku, że materiału pomimo że jest sporo – to jest on jednak do względnego przyswojenia. Czas tylko przestawić swój język na ten bardziej fachowy i pedagogiczny, o ile pedagogika może być fachowa i zrozumiała – dla mnie to gadanie o niczym, ale ok. No ale wcześniej wypada coś tu napisać, zwłaszcza że trafiłam dzisiaj na statystyki odnośnie najbardziej popularnych imion dla dzieci urodzonych w Warszawie (tvnwarszawa.pl). Co mnie cieszy to imię Jan na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o panów – od kilku lat jest to moje ulubione męskie imię, zaraz po Rogerze, rzecz jasna. A u pań? Cudowna Julia przoduje, co mnie również zadowala – sama jestem Joanną Marią Julią *.*

910 Julii i 885 Janów

W czołówce są między innymi Lena i Aleksander, ale to Julia i Jan deklasują konkurencję. Właśnie tymi dwoma imionami warszawscy rodzice najczęściej obdarowywali swoje nowonarodzone pociechy w 2011 roku.

W tym rankingu wyniki nie są łatwe do przewidzenia. Rodzice, nadając imię swojemu maleństwu, kierują się różnymi pobudkami. Efekty uwiecznia Urząd Stanu Cywilnego w specjalnych statystykach. Jakie imiona były najchętniej wybierane w zeszłym roku?

Najpopularniejsze imiona

W 2011 roku w stolicy na świat przyszło 581 dziewczynek, którym nadano imię Lena. „Zofię” rodzice wybierali 584 razy, „Aleksandrę” 616, „Zuzannę” 628, a „Maję” 710. Julii jest 910.

A jak wygląda czołówka w przypadku chłopców? 543 chłopcom nadano imię Aleksander, 591 – Szymon, 603 – Antoni, 630 – Adam i 792 – Jakub. Najwięcej jednak jest Janów – rodzice wybierali to imię 885 razy.

Najwięcej urodzeń w Śródmieściu

Z danych USC wynika, że od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 roku w Warszawie urodziło się 32 726 dzieci. Najwięcej w dzielnicy Śródmieście: 10 779 maluszków.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek: 1. Julia, 2. Maja, 3. Zuzanna.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców: 1. Jan, 2. Jakub, 3. Adam.

***

A tu pokażę Wam jeszcze bluzę z Zary – jest naprawdę genialna, do tego ten majkelowy akcencik na ramionach ah. Uwielbiam taki ‚przetarty’ styl, wszelkie kolory prawdziwego żołnierza, tj zieleń. Inne – sprana czerń, brązy, karmel, blady/pudrowy róż – uwielbiam łączyć tego typu barwy. Do tego ostatnio naszło mnie na jakieś takie Frejowe klimaty, czyli zainspirowana i oczarowana od wieków, wieków najcudowniejszą Freją Behą – zaopatruję się w takowe ciuszki i dobrze mi z tym – nie mogę doczekać się jak zima sobie pójdzie sio, a ja wskoczę już w coś bardziej luźnego, no nie mogę … Co do zarowej bluzy – 99zł 🙂

Do tego w ALDO kupiłam sobie torbę, praktycznie identyczną jak ta moja ulubiona z H&M. Ta z H&M swoje ze mną przeżyła, dobry rok z kawałkiem, ale dzielnie mi służyła i była odporna na mnie jak żadna inna – tutaj kkklik i kkkkklik jej debiut na blogu. Szukałam torby do niej podobnej, szukałam i szukałam a tu tadam ! – nawet nieco większa, co mnie cieszy, i praktycznie bliźniaczo podobna. 😉

Niedługo wpadnę do Was z kosmetycznymi nowościami ; – )

I takie pytanie do studentów – jak tam Wasza sesja? Też zaczynacie już w tym tygodniu, kiedy macie ostatni egzamin, a tym samym jakieś wolne/ferie? Ja już od poniedziałku lenię się w domu, czyli jakby na to nie patrzeć mam aż trzy dni, z dzisiejszym – cztery, na naukę, co jest pocieszające ; – )

Pozdrawiam ciepło !

Reklamy

2 thoughts on “910 Julii i 885 Janów

  1. Zoś pisze:

    …Ech, a taka byłam oryginalna jeszcze parę lat temu, kiedy na moje imię „Zosia” ludzi reagowali czymś pomiędzy zdziwieniem a niedowierzaniem… A teraz co…?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s