viva iberia !

Jak wiele zależy od początku i stylu w jakim rozpoczynamy każdy jeden dzień. W zasadzie to nic nowego nie odkryłam, ale chyba też nigdy nie zdawałam sobie do końca sprawy z mocy potocznego ‚wstawania lewą nogą‚. Naprawdę malutkie rzeczy, które w ciągu dnia nakładają się na siebie, z pozoru nie są takie szkodliwe. Gorzej jak tych warstw jest coraz więcej, aż w końcu to wszystko się w sobie kumuluje, tak że nawet z pozoru spokojna Asia potrafi nagle wybuchnąć. Zacznijmy od złej, nieprzespanej nocy, przez głupiego kierowcę w autobusie, przez mnóstwo twarzy, które dzięki Bogu zobaczę dopiero za dwa tygodnie, przez panią w Bulandzie, która robi mi wielką łaske że przyjmuje ode mnie zamówienie na torty, kończąc na sąsiadce i jej jednoznacznym: ‚Pani Aniu, Karolcia przyjechała więc muszę zrobić więcej kopytek’. Nie pytajcie, po prostu przemilczcie.

W dodatku tatuś już odczuwa mój brak i w sposób bardzo dyskretny próbuje mi na każdym kroku dokuczyć. Ciągle włazi do pokoju, pyta czy Asia będzie tęksknić, czy nie zabraknie jej pieniążków, czy będzie dzwonić, czy nie będzie głodna i czy ładnie będzie rozmawiać po angielsku. A skąd ja mam to niby teraz wiedzieć?

Do tego wszystkiego dochodzi fatalna pogoda i ból głowy dlatego rozpieszczam się takimi oto zdjęciami. Zresztą takie cudo przed chwilą wylądowało w moim brzuszku. Miałam się nawet wybrać i wyspowiadać, ale brakuje siły i chęci. Trudno, najwyżej pójdę do piekła, nigdy jakoś nie miałam problemów z zadomowieniem, to i tam się dostosuję. Ogólnie to w mojej głowie panuje chaos, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie wiem czy wszystko mam, ciągle coś dokładam i wyciągam. Niby tylko dwa tygodnie, a mój ‚bagaż’ wygląda jakbym co najmniej się wyprowadzała. Albo inaczej – jakby wyprowadzał sie normalny człowiek.

Fotogeniczny najbardziej się cieszy z wyjazdu, zresztą to w pewnym sensie standard 🙂 Myślę że dam radę. Gdzieś tam głęboko w serduszku mam ciągle nadzieję, że sen się spełni i faktycznie spotkam Rogera z wózkiem i dzieciakami na beztroskim spacerze ulicami słonecznego Madrytu. Od razu mówię – nie ręczę wtedy za siebie. 12 maja będę najbliżej Rogera ever, o czym ciągle w kółko gadam, ale to naprawdę spore przeżycie :D. No, chyba że odpadnie gdzieś na wstępie i wskoczy do pierwszego, lepszego samolotu ;( Ogólnie postaram sie być grzeczna, postaram się w miarę możliwości opalić (Kubusie :D) i godnie reprezentować nasz kraj. Ciekawi mnie kto jeszcze z nami jedzenie i to , czy ktoś będzie posiadał laptopa. Jak tak, to może dam jakoś oznaki życia, a jak nie to trudno, sama nie mam zamiaru brać kolejnej torby tym razem z laptopem i kolejnej ładowarki. Zbyt dużo tego wszystkiego.

W dniach od 8 do 22 maja możemy się spotkać tu:

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski.

2. DZIEŃ
Późnym popołudniem przyjazd do LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Spacer po Sanktuarium: Grota Objawień, Podziemna Bazylika, Kościół Niepokalanego Poczęcia. Zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem dla chętnych możliwość udziału w procesji ze świecami. Nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SAN SEBASTIAN – miasta malowniczo położonego nad oceanem u stóp dwóch wzgórz Igueldo i Urgull. Spacer po zabytkowej starówce, Kościół Niepokalanego Poczęcia, Pałac Festiwalowy. Następnie przejazd do BURGOS, gdzie znajduje się najwspanialsza, gotycka katedra hiszpańska, wokół której rozciąga się Stare Miasto. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do MADRYTU – stare i nowe dzielnice miasta, Plac Hiszpański, Pałac Królewski, arena walki byków Las Ventas. Po południu zwiedzanie Muzeum Prado. Jeżeli czas pozwoli panoramiczny objazd TOLEDO – dawnej stolicy Wizygotów, miasta trzech kultur i religii. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do ESKORIALU, imponującego pałacu zbudowanego z szarego granitu u podnóża Sierra de Guadarrama. Następnie przejazd do AVILLI, gdzie można podziwiać średniowieczne miasto, mury obronne, bazylikę romańską św. Wincentego oraz katedrę pełną pięknych ołtarzy, rzeźb i grobowców. Po południu przejazd i zwiedzanie SEGOVII, miasta zbudowanego na urwistej skale ponad doliną trzech rzek. Spacer po starówce, rzymski akwedukt i pałac kastylijskiej szlachty. Przejazd do Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie SALAMANKI: katedra, uniwersytet, Plaza Mayor, charakterystyczne elewacje kamienic w stylu plateresco. Przejazd do hotelu w okolicy Porto. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie PORTO, miasta wspaniale położonego u ujścia rzeki Douro. Spacer labiryntem wąskich uliczek przez stare miasto z katedrą, giełdą, prefekturą. Degustacja wina porto. Przejazd do COIMBRY – ważnego ośrodka kulturalnego Portugalii, spacer urokliwymi ulicami Starego Miasta. Przejazd w okolice Fatimy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Możliwość całodziennej medytacji w Fatime lub wyjazd na wycieczkę do NAZARE – najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugali, a zarazem kurortu nad Oceanem Atlantyckim, w którym miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Czas wolny na plaży. Przejazd do BATALHA, małej miejscowości, słynącej z wielkiego zespołu kościelno-klasztornego, perle portugalskiego gotyku, zbudowanego z kamienia o złotym odcieniu. Powrót do Fatimy, możliwość udziału w różańcu i procesji w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do LIZBONY – Praza dos Restauradores, plac Rossio, Klasztor i wieża Belem, średniowieczna dzielnica handlowa, Avenida da Liberade, bulwary nadmorskie. Po południu wycieczka do CABO DA ROCA – najbardziej na zachód wysuniętego przylądka Europy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SEVILLI i zwiedzanie z przewodnikiem – stara dzielnica żydowska Santa Cruz, katedra z wieżą Giralda, Pałac Królewski i ogrody (Reales Alcazares), Plac Hiszpański oraz plac Ameryki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do KORDOBY – dzielnica Juderia z katedrą Mezquita będącej jednym z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Wyjazd do GRANADY – położonej u podnóży Sierra Nevada. Zwiedzanie z przewodnikiem słynnej Alhambry i Ogrodów Generalife. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd wybrzeżem do WALENCJI – spacer po labiryncie wąskich uliczek najstarszej dzielnicy miasta, katedra, plaże de la Reina, park w korycie rzeki (Turia), Giełda Jedwabiu (Lonja), Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd wybrzeżem do stolicy Katalonii BARCELONY – katedra Gaudiego, stare miasto (Barrio Gótico), dzielnica portowa, spacer słynną ulicą Las Ramblas. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd autokarem do Polski. Po drodze zwiedzanie słynnego muzeum Salvadora Dali w jego rodzinnym mieście FIGUERES.

15. DZIEŃ
Przyjazd do Polski.

Kończąc dodam, że dzisiaj się w ogóle nie zawiodłam jeżeli chodzi o kino, w przeciwieństwie do kilku ostatnich filmów, na których niestety miałam okazje być. Jak kiedyś pisałam, byliśmy dzisiaj z klasą na filmie Sherry Horman ‚Kwiat pustyni’. Film był cudowny, rzecz jasna książce nic nigdy nie dorówna, ale ekranizacja była w porządku. A jak dodamy do tego śliczną Liya’e , całą scenografie to uzyskamy coś, na co warto tracić czas. Ah, i pisałam już że kocham chodzić do kina z klasą?

Uciekam jeszcze raz to wszystko ogarnąć, wepchać do torby stos przeróżnych gazet i książek i może położyć się na jakieś 3 godzinki. Trzymajcie się cieplutko, przyszykujcie prezenty urodzinowe na 23 i czekajcie na relację i zdjęcia z wcale-przystojnymi Hiszpanami. 2tygodniowy buziak ;*

Reklamy

One thought on “viva iberia !

  1. Ola pisze:

    Hiszpani są paskudni, a jeżeli trafisz do piekła to powołaj się na mnie – dostaniesz wygodniejszy kociołek z możliwością regulacji temperatury :P.
    Udanego wyjazdu!:*
    Ps. ale jednak wróć cała ;)!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s